Průřez moderním designem

2. srpna 2008 v 16:41 | zazvorek |  Na co se pěkně dívá
Díky tomu mému milovanému, hubenému a vlasatému osobovi jsem se včera dostala k časopisu Design and Home, v němž mě zaujalo pár věcí, co určitě stojí za zkouknutí. Takže jsem navštívila webovky, co byly k dispozici, a hodila sem pár ukázek - zajímá mě váš názor:) Jak na design jako takový (je nebo není umění?), na moderní design a samozřejmě na následující obrázky:)
Začneme projektem Corian Loves Missoni (nebo Missoni Home nebo prostě Missoni:)). Věnuje se interiérovému designu a rozhodně se nebojí barviček ani experimentů.
Pokračujeme holandskou skupinou Droog Design, respektive spíše soutěží, kterou vyhlásila - Climate Competition. A ještě spíš jejím výhercem (v době vydání časopisu byl zatím jen mezi finalisty) Janem Čtvrtníkem s naprosto úžasnou věcičkou. Perfektní nápad, čistý, jednoduchý a přitom postihuje celé téma soutěže a ve zkratce upozorňuje na opravdu závažný problém. Jeho váza odkazuje na vázu z roku 1937 finského designera Alvara Aalta, která měla naznačit obrysy finských jezer. Čtvrtník vázu "zaktualizoval" - jezera kvůli měnícímu se klimatu vysychají a mění se. Proto stačilo přidat na materiálu a vodní plocha se rázem zmenšila....Úžasný.
Původní vázy a tady...
...váza výherní od J. Čtvrtníka.
Dále tu máme Karima Rashida, syna Egypťana a Angličanky, on sám je však dnes už spíš Američan. Poněkud extravagantního zjevu i nápadů, ale světoznámého jména. Jelikož ale pořádně nejdou přetahovat obrázky z jeho webu a na googlu to není ono, bude lepší nechat tu na něj odkaz....Karim Rashid.
No a nakonec tu máme hotel v italském Rimini s názvem DuoMo - čistě designový hotel. Tak jen pár intériérových záběrů na ukázku:)
A jak je psáno na stránkách UJEPu - ART IS FUTURE:)
 


Anketa

Voda:

je dobrá 31.6% (6)
je nedobrá 10.5% (2)
je mokrá 21.1% (4)
je pitná 5.3% (1)
je nepitná 5.3% (1)
má rozpuštěné vlasy 26.3% (5)

Komentáře

1 Ikary Ikary | 3. srpna 2008 v 8:39 | Reagovat

me se to heslo taky libijo

2 zazvorek zazvorek | 3. srpna 2008 v 9:33 | Reagovat

Jak tam an tebe vyjede ta ikonka blikající a art is future!:D to bylo perfektní:) jinak díky za novej plátek, asi ho budu odebírat pravidelně:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama