Prosinec 2009

Jak dva blázni vyrazili koncem roku na výlet k šachtě :-)

30. prosince 2009 v 1:11 | zazvorek |  Po svých i samochodem
"Tak kam?"
"Do Zabrušan."
"A to jako fakt?"
-
Díra světa. A přece tam nakonec bylo krásně, i když studeno ;-)
-
-
-
-
-
-
To rozlišení tady je fakt příšerný, ale co naplat - my, obyčejní smrtelníci, s tím nic nesvedem...

Aspoň malé povyražení

28. prosince 2009 v 20:36 | zazvorek |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově

Donutit k focení někoho, koho to buď nebaví, nebo nad tím, co po něm chcete, jen nevěřícně kroutí hlavou, je těžké. Přesvědčit muže, že stylizovat se do role ženy není úchylárna, je ještě těžší. Ale stejně, dá se to - a tak mohlo vzniknout něco málo fotek, z nichž ale - kvůli strachu z výhružek (:-D) - uvěřejňuji jen zlomek. A to ještě dosti roztodivný, protože Terezka objevila sadu filtrů a podobných srágorek a tak zkoušela, co všechno nabízí Gimp :-D
-
-
-
-
-
-

Ještě jednou v Čechách uslyším slovo Santa a páchám kobercový nálet popř. dobře připravený atentát

21. prosince 2009 v 22:08 | zazvorek
Nebudu tady nadávat a vylívat si vztek na to, jak jsou lidi naprosto blbý a jak moc (žel bohu) účinná je marketingová masírka, když v lidech živí představu hnusnýho otylýho děduly v červeným kožichu, kterýho si pro svoje účely vymyslela Coca Cola, místo našeho Ježíška (ač nejsem křesťanka), kvůli kterýmu přece jen Vánoce slavíme. A dost už bylo rozčilování se.
Venku mrzne až praští.
A taky tam občas svítí jedovatý chromý sluníčko. I když o Vánocích bílých prý stejně budeme asi zase jen snít (ovšem jak kde - my, v tom našem smradlavém údolí, se asi utopíme v břečce a bahně, zatímco o 15 km dál bude bílo).
Na rekapitulaci je ještě brzo, přece jen ještě nějaké necelé dva týdny do konce roku zbývají (a kdo ví, co se ještě může stát). Akorát že ten hrnek máty mě tu nutí psát, abych zapomněla na ono odporné prskání a smrkání, co jsem si zas někde uhnala (ta máta je z biofarmy, ale že by mi nějak pomáhala, se zatím nezdá...to pan Müller se svými pastilkami z islandského lišejníku je větší týpek :D). No a tak no.
Ač Vánoce úplně nežeru, není zase tak špatný zalézt do postele, koukat, jak venku krásně chumelí, zapálit si na parapetu svíčky, chroupat perníčky (ještě nezměklý, ale my to přežijeme, že;-)) a k tomu si pustit nějaký film...Když už na rybníku nemůžeme pouštět skořápky (to leda se sekáčkem na led :D). Jo, poslední dny jsou hezký. Hodný jsou. ;-)
Mám mít ještě něco na srdci? Ani nevím...tak snad jen, že zítra se chystám fotit škraboškový věci, zatím jen cvičně, tak uvidíme, jak to půjde, a hlavně - jak to bude vypadat v porovnání s tím, co mám v hlavě (takže jako obvykle eine grosse Katastrofe:-D)
Loučím se s vámi, přeju hezký Vánoce, krásný svátky...důležitá je taky dobrá štědrovečerní večeře :-D Taky vám všem přeju, abyste svátky přežili ve zdraví (ty kosti jsou mršky a zlámaný nohy z klouzání se po ledu se taky nevyplatěj) no a abyste udělali radost každýmu, komu radost udělat chcete ;-)
Tak se mějte , jak to nejlíp jde a po svátcích snad zase něco akutně smysluplného vyplodím :-D
Hezký Vánoce!!!

Zahoďme jelena

15. prosince 2009 v 21:49 | zazvorovec |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Zahoďte paroží
na studeném nároží
dokud ještě nesněží
a prasata se nemnoží.
Množí se jen tupci.
----
Nechte mne dýchat
Proč zakazujete mi křičet?
Kdo vám to dovolil?
Nechte mne sakra dýchat!!!
---
Schovejme se za závěs
rudý jak oči angorského králíčka
Venku sněží a my taky sněžíme
Od stropu visí černé mraky.
----
Chci křičet a zabít svoje hlasivky.
Když nesmím mluvit, ať to má aspoň dobrý důvod.
-


Opijme jelena

12. prosince 2009 v 8:39 | zazvorovec |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Co vzít si na člověku, jenž není nic?
Možná jen hovno... nic víc.
-
Usnula panenka pod parožím z jelena
zbabělá, zlomená, do sebe schoulená.
Nevidí hudbu, neslyší motýly.
A ti, kdož tohle přežili
ještě tancují
TANCUJÍ jako opilí.
Jelen se dívá, jak život uniká.
Ta spící panenka....už nikam nespěchá.
Co vzít si na ní, když ničím není?
Radujte se - vy, co jste chtění!...
-

Wie geht es dir? Schlecht...aneb Fojtovice a Fürstenau

7. prosince 2009 v 22:14 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Z toho učení už mi šibe. A tak je potřeba se nějak odreagovat. A proč ne zrovna napsáním článku o dvou sídlech(?), která se stala cílem našich sobotonedělních výprav? Rozhodně není na škodu vědět, kam že to chodíme, když už chodíme...:-)
Přejato z Wikipedie, za správnost informací tedy neručím - však oni mi sousedi jistě odpustí :-)
FÜRSTENAU
Součást města Geising. Leží cca 45km jižně od Drážďan a sousedí s obcí Fojtovice - dělí je od sebe jen státní hranice. Tu zde tvoří potok Bílá Mohelnice a pár domů osady Müglitz (dnes má něco kolem 33 obyvatel). Na české straně sousedí s pláněmi patřícími k osadám, kt. byly po 2. sv. válce zbourány. Nadm. výška většinou 700 m.n.m.
Předpokládá se, že obec byla založena ve 12. století nebo polovině 13. století. Na starších budovách je zřetelný charakter horské vesnice (silné zdi, malá okna, závětří).
Co se jména vesnice týče je složeninou slov Fürsten= knížecí a au specifikuje polohu - znamená polohu sídla v nivě, v korytu potoka.
Nedaleko se nachází vřesoviště Fürstenauer Heide (chráněné území) a toto místo je také domovem tetřívka.
K Fürstenau bohužel nemám žádné obrázky - ve vyhledávači se objevovala jen fota ze švýcarského (a zřejmě známějšího) jmenovce této obce...takže snad jedině vlastní fotky, až se nám tam podaří někdy dorazit za světla :-)
----------
FOJTOVICE (VOITSDORF)
Administrativní část města Krupky. Nadm. výška kolem 710 - 730 metrů. Nejstarší písemná památka o této obci pochází z roku 1446; vznikly jako hornická osada. Název vznikl ze slova fojt= ve středověku úředník s urč. pravomocí. Při posledním sčítání obyvatel měly ve 14 domech 96 obyvatel, ale ještě v 19. století měly skoro tisíc obyvatel - upadající těžba cínu a kamenitá pole ale nemohla zdejší obyvatele uživit, a tak šli za prací jinam. Po 2. sv. válce byla německá vetšina žijící v obci odsunuta a Češi se sem příliš nehrnuli.
-
-

Víš to? Vím to! Ké...

6. prosince 2009 v 21:08 | zazvorek |  Z hudebních vod
Pro truhlíka blbíka, protože ho mám moc ráda...
-

Chodící oko a rozsviťte kravám v chlívku

2. prosince 2009 v 19:59 | zazvorek naspeedovaný |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Dnes spatřilo světlo světa nové hudební těleso. Název zatím nemá, předpokládaný počet členů 4. Kdyby existovala taková kolonka, nejspíš by bylo označeno za "alternativní alternativu", "těžkotonážní alternativu" popř. "underunderground". V plánu je, že bude hrát cosi jako heavy punk reggae; objeví se bonga, španělka, elektrická kytara, klávesy, pánvičky, možná i heligonka. Zpěv zatím nebyl nikomu přidělen. Demonahrávka by se měla jmenovat Chodící oko a dá-li bůh a trpělivý žaludek, vznikne na Silvestra.
:-D
Jinak... Kdybych měla křídla...byla bych mouchou, komárem, vosou, kobylkou nebo jiným hmyzem, jehož existence je naprosto zbytečná. A já nechci být zbytečnou existencí rozmázlou na skle. Takže křídla nechci. Toť k dnešnímu slohu.
Rozsvicejte kravám v chlívku, neboť i ony se podílejí na atmosféře Vánoc. A taky oslům a ovečkám. Nerozsvicujte soby a Santa Clause, protože ti sem nepatří. A navíc jim svítí nosy, takže si je ďábel najde. Hohoho! Ať žije Ježíšek. Sláva mu. Toť ke slohu pozítřejšímu.
Kdo chytá v žitě? Přece řezníci. Říká se přece "má se jako prase v žitě", ne? Takže takové žitné pole je rájem pro masokombináty. A taky tam občas chytá pan starosta se sousedkou. A duchové nevyklíčeného žita a UFO. Toť ke slohu již napsanému.
Aneb... Zazvorka nebaví vypravování a úvahy. A tak si je předělává k obrazu svému. Zatím úspěšně; je jen otázkou času, kdy paní čtenářce dojde trpělivot a řekne si, že jsem se asi zbláznila, případně začne mít podezření, že v něčem jedu. Ne, to jen ta škola už je dost náročná. To oni se zbláznili.
Hm.
Jo a...nelepte, prosím, lahvím křídla. Zkazíte mi radost. Já je přece nechci.