Leden 2010

Svoboda - aspoň na chvilku

31. ledna 2010 v 11:40 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Aby člověk nebyl líný ako prasátko, musí taky občas vyjít někam na výlet či jinak se udržovat v pohybu. A tak jsme s mužem vyrazili na procházku - původně směr "Emilova" louka, následně za můj oblíbený Drahkov. A pak měl kdosi (...O:-))"supr" nápad seběhnout louky ze svahu dolů k silnici, abychom si zkrátili cestu. No, sněhu bylo trochu víc, než by bylo snesitelné, takže my krátkonozí jsme se v něm brodili po kolena. Ale není krásnější pocit než běžet neušlapaným sněhem po stráni, kde nikdo není, jen dole u silnice bohužel stojí nevkusné novostavby zazobaných podnikatelů...ale o tom teba jindy. Pěkné to bylo, i když studené :-) Víc takových procházek!
-
-
Tahle fotka vznikla úplně náhodou, protože jsem zapomněla na to, že mám přiblíženo...ale nevím pořádně ani proč, ale moc se mi líbí :-)
-
Příště by to chtělo trochu vychytat clonu, ISO a podobně,....nu, chybami se člověk učí :-)

Až podezřele fajn

27. ledna 2010 v 20:54 | zazvorek
Zazvorkovi zřejmě nastává šťastné období. A jelikož všechno až podezřele vychází, čekám jen s hrůzou na to, kde je v tom všem zádrhel a co se to zkazí tentokrát.
Tak za prvé - pokud si to ještě třídní nerozmyslí, skončím tohle pololetí s nejlepšíma známkama za celou mojí "éru" na gymplu :-) což je pro mě v maturitním ročníku opravdu super :-)
Za druhé (a to je mnohem podstatnější) - nedojde-li v pátek k nějakým závažným změnám, bydlíme s mužem spolu :-) Tedy, zatím jen formálně - než bude byt obyvatelný, ještě to bude chviličku trvat a než se do něj budu moct přistěhovat já, taky asi uplyne celý květen, tudíž hnízdečko bude úplné až po maturitě. Vyjde-li ovšem všechno tak, jak má, a bez komplikací.
Budu bydlet se svým zlatým pánem, moudrým bodlákem, blbíkem/truhlíkem, krycím jménem sýkorkou, Píťou...!!!!!!Krásná to představa, modlím se za to, aby brzy byla skutečností :-)
A za třetí (což je ovšem zatím velmi nejisté, ale i naděje je úžasná věc a neuvěřitelně nabíjí optimismem:-)) : povede-li se to a já zapůsobím, budu (odněkdy) brigádničit v ústecké čajovně :-) Původně jsem chtěla brigádu jen červen - září, ale prý by mě mohli vzít už dřív... Což by byla krystalická dokonalost a já b\ch byla nejšťastnější člověk pod sluncem :-) ta představa bydlení s blbíkem, ježdění do Ústí do školy a odpolední brigády v čajce, mém druhém domově...
Ach, idylické. Možná až moc, ale je pěkné doufat a mít skvělou náladu! :-)
-
-

Miloš Urban - Hastrman

23. ledna 2010 v 11:15 | zazvorek |  Co bylo napsáno
Chcete-li si přečíst něco opravdu dobrého, doporučuji Hastrmana. Dvě části - a každá má něco do sebe (ač je většinou ta druhá spíše zavrhována). Chcete-li mít husí kůži, zamyslete se nad Odradkem - nepustí se vás a uvidíte ho pořád, stejně jako sám Hastrman.
V první části se baron (= hastrman) vrací na své panství. Jsme někde ve 30.letech 19. století. Baron je zde považován za výstředního muže, protože se účastní veškerých vesnických slavností a svátků a neppírá svůj liberální pohled na svět. Seznámí se s Kateřinou a je s ním konec... a tajemna je čím dál víc. A já víc neprozradím, doopravdy stojí za to to číst :-)
V druhé části se z barona jakožto hastrmana v pokročilém věku stává ekoterorista - a rozhodně ne ledajaký. Jsme v současnosti a baron je nepříčetný, neboť v jeho oblíbeném kraji se bezohledně těží a celý kout jeho milované země je ohyzdně umělý...
V poslední době mám štěstí na dobré knihy, občas dokonce na výborné. Tahle patří k těm druhým. Pokud opravdu hledáte kvalitu mezi současnými autory a už máte plné zuby Vieweghů a Nesvadbových, Urban "je jasná volba" :-)
-
A Odradek? Ten vám nedá spát...
-
-
-

Miroslav Holub - sbírka Kam teče krev

13. ledna 2010 v 18:53 | zazvorek |  Co bylo napsáno
O tomhle pánovi by se mělo vědět. Píše básně. Ještě pořád žije. A mimo to vlastně vůbec není básník, ale celý život dělá doktořinu - a to jest poznámka více než užitečná, protože, jak asi brzo sami poznáte, právě tohle povolání se hodně projevuje v jeho díle...
Je to dokonalost sama. Znejte ho, jeho tvorba si to zaslouží. Věnujte tomu prosím alespoň chviličku a přemýšlejte.
Děkuju...

10 malých nas*ánků

7. ledna 2010 v 16:54 | zazvorek |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Ne, opravdu už s nima nechci zůstat. Opravdu ne. Jsou jedovatější než to slunce dneska venku. Jsou na mě hnusnější než naše odporný sídliště, ve kterým pokáceli zbývající chromou zeleň, která z toho tady dělala trochu místo k životu. Jsou nesnesitelnější než štípavej, kousavej svetr. Jsou chladnější než sibiřská ziminka.
Odmítám ze sebe dělat kultivovaného a NORMÁLNÍHO člověka v takovém prostředí. Protože v tomhle prostředí NORMÁLNÍ, VZDĚLANÝ, PSYCHICKY NENARUŠENÝ ČLOVĚK vyrůst nemůže. Nehodlám zakrnět; tohle už přestává všechno. A třeba se tu sežerte, až se budete nudit. A že vy se nudit budete, protože tu nebude žádnej čokl, do kterýho si můžete kopnout. Tak si třeba kopejte do sebe. Jednomu z vás to nepřeju; ten druhej ať se třeba... ať se.
Snad se zadaří a vypadnu. Snad brzo. Adieu.