Únor 2010

Ano, záleží mi na plesu, ale není to můj život!!!!!!!!!!

26. února 2010 v 7:37 | zazvorek
Takže, zazvorek si DOVOLIL jednou nepřijít na předtančení a DOVOLÍ si nepřijít i v neděli. Včera nechtěl, v neděli nemůže, protože má opravdu DŮLEŽITĚJŠÍ věci na práci než ples, ať už si o tom každej myslí, co chce.
SAKRA PRÁCE, DEJTE MI POKOJ!!!!! Jestli si to předtančení zkazim, je to JEN A JEN MOJE VĚC. Nebudu to kazit vám, zkazim to jen a jen sobě, nehledě na to, že v pondělí zkoušíme místo těláku, pak i odpoledne, pak i v úterý a i ve čtvrtek. Ano, jsem poleno, ale zas takový ne, abych nebyla schopná se to za minimálně šest hodin doučit, když už jste mohli vymýšlet maximálně poslední půlminutu, zbytek máme.
Ten ples je důležitej, těšim se na něj, ale stejně tak se těšim, až už bude za mnou. Protože takhle protivný lidi jsem už dlouho neviděla. Všichni jsou nervní a hnusný na sebe, protože jsou ve stresu z přístího pátku. Tak mě ale laskavě nechte bejt, v neděli prostě nemůžu (a jestli ještě jednou od někoho uslyším ty zasr***ý kecy, že "nejsem ochotná udělat si pro ples čas a obětovat se" tak mu asi roztříštim hlavu o zeď, protože to ani v nejmenším neni pravda, protože jsem taky po škole lepila plakáty a o volnym čase stříhala lístky stejně jako každej jinej, pomáhala vybírat písničky na předtančení i všechno ostatní, stejně jako všichni (rsp. jako většina, protože stále jsou tací, kteří nechodí nikam....).
Ten ples neni to nejdůležitější v mym životě a pokud pro někoho ano, je mi toho člověka upřímně LÍTO. Ano těším se, ano je to společenská událost, ano chceme to mít hezký, nejhezčí... ale, DO PR***E PRÁCE, nechte mě žít stejně jako všechny ostatní, kdo nemůžou chodit na každý předtančení, nechte mě žít si věcma, co jsou důležitý pro mě a já vám za to slíbim, že vám to nezkazim a doučim se to. JEN MI DEJTE SVÁTEK!!!!!
Sakra, to jsem se zas naštvala. Jenže kdo má ty kecy pořád poslouchat. Buď ten ples vymejvá lidem mozek, nebo ho vymejvá mě, já už ani nevim....

Estetika - dopisy - vývoj písma

19. února 2010 v 16:19 | zazvorek |  Na co se pěkně dívá
Mám tu pro vás kvíz. Na estetice zrovna probíráme vývoj písma a následující dva obrázky jsou ukázkou toho, co už není vyloženě jen obrazem, ale zároveň to ještě pořád není písmo. Oba obrázky jsou dopisy a já se ptám, co by podle vás asi tak chtěl pisatel adresátovi sdělit :-)...
-

Toto je dopis 7 indiánských kmenů americkému Kongresu (z doby obsazování Ameriky a zabírání území indiánů). Všimněte si, že jsou tu nějaká zvířata a taky člověk. Všichni jsou propojeni čarami - propojená mají srdce i mysl (rsp. hlavy). A všechny čáry vedou k prvnímu ze zvířat. A teď rozřešení:-)
Ono první a největší zvíře je zřejmě patron kmene, totemové zvíře. Proto jsou s ním propojena jak ostatní zvířata, tak i člověk. Tlustá rozvětvující se čára dole značí řeku - u této řeky mají indiáni svá území (rsp. měli, dokud nepřišli bílí bratři). Kameny u řeky znamenají, že je Američané zahnali do skal a do hor. A indiáni teď žádají nápravu a chtějí po americkém prezidentovi, aby jim jejich území byla navrácena - zcela oprávněně. Je smutné, když si uvědomíte, jak moc "úspěšný" jejich dopis byl...

-

A teď druhý dopis. Píše jej eskymácká dívka svému bývalému příteli a ptá se jej, zda na ni pořád myslí, i když on už má ženu a dvě děti. A má ho ráda tak moc, že ho prosí, aby u něj mohla alespoň dělat služku. A teď pozorně sledujte: ty věci, které vypadají jako deštníky, jsou osoby. Ten úplně vpravo, stojící osamotě, je eskymácká dívka. Stojí mimo již fungující rodinu a takový ten obláček nad ní znamená, že na svého milého stále myslí. Ten deštník nejblíže k ní je její bývalý. I on má nad hlavou obláček, ale směřující k jeho současné ženě. Ta je znázorněna jako ten největší deštník - i ona je propojena obláčkem se svým mužem. Mezi nimi vzadu stojí starší z dětí. Nejmladší dítě stojí zcela vlevo a není s ostatními spojeno zřejmě proto, že ještě neprošlo žádným iniciačním obřadem, ještě není tak úplně pokládádno za "člověka".
-
Inu, estetika je skvělá a doufám, že i v letech příštích mě bude bavit stejně tolik, jako teď :-) Je to neuvěřitelně zajímavá věda a rozhodně to beru jako ohromný štěstí, že mě jí vyučuje tak skvělá profesorka :-)

Jak sehnat strom?

17. února 2010 v 20:24 | zazvorek
Chtěla bych zasadit strom. Kupodivu s tímhle nápadem přišel můj druhý polovička (který se teď asi chytá za hlavu, co to vymyslel, jelikož moje nadšení nebere mezí a odhodlání taktéž:-)). Krásný plán, vysadit na nějakém "svém" místě strom a sledovat, jak během let roste... dokonce i o místě by byla představa. Jenomže... za prvé - ne všude je možné strom zasadit. Samozřejmě že všechno někomu patří a člověk musí pracně dohledávat majitele pozemku, kde chce strom zasadit. Ale to už není ono, už to ztrácí tu krásu nově divoce přirostlého stromečku kdesi nahoře na horách, na pláních, o které se nikdo nestará... Stejně musíte za majitelem.
Za druhé: je jen málo prodejen/organizací, které stromy jako takové prodávají. Za celovečerní hledání jsem našla pouze dvě firmy, které nabízely alejové/listnaté/jehličnaté stromy, které jsou v naší krajině původní (rozuměj žádné podivné exotické rostliny) a nejsou to ovocné stromy; a měří víc než pouhý metr. Chceme přece jednou mít vzrostlý strom :-)
Za třetí: existuje evropská organizace Clik for tree, která sázení stromů podporuje. Jenže jsou tu dva problémy - nebylo mým cílem sázet strom pro nějakou organizaci a s jasným cílem, že to dělám okatě pro dobrou věc. Samozřejmě, že bych byla nejradši, kdyby planeta byla zelená a zase tu byly rozsáhlé původní lesy nebo u měst alespoň aleje. O tom snad nejde diskutovat - i když se objevují argumenty, že stromy zas až tak blahodárný vliv na atmosféru a kyslík a jánevímcoještě nemají, stejně - když už nic jiného, jsou alespoň krásné, krajina díky nim vypadá živě, jsou domovem spousty živočichů a procházet se alejí nebo lesem je skvělý odpočinek pro namáhané hlavinky. Jenže... já nechci sázet strom, abych zachránila planetu. Já chci sledovat ten úžasný organismus v pohybu, chci ho vidět růst, stárnout, sílit, vidět, že žije a stárne se mnou. A mít místo, kam se můžeme s Truhlou vracet, takové "naše" místo :-) A druhý problém? Spíš je to dotaz... nemáte někdo s organizací Click for tree zkušenosti? Případně s jakoukoliv jinou společností, která by mi v tomhle ohledu poradila... Kdyžtak díky moc ;-)

Miluju a maluju

7. února 2010 v 22:18 | zazvorek
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Miluju a maluju.
Je to tak :-) Hodně miluju a málo maluju, leč nevadí...ať už je červen! Beskydy volají a nový pelech v novém bytě taky :-) Nemůžu se dočkat...
-
U této kapličky se zrodila představa o našem hospodářském stavení... tak schválně, kolik oveček a holubů a kachen a hus a kohoutů a psů a koček budeme jednou mít, pane hospodáři? ;-)
-
Ještě nějaká Mňága....
JABLKOVÝ SAD
a když už je hladina klidná
dám ti hlavu do klína
myšlenka se mihne
oči potok spát
jablkový sad
a když už je hladina klidná
dáš mi hlavu do klína
vlaštovka se mihne
oči potok spát
jablkový sad
-
Ten můj prokletý vysněný sad, stromy, plot a kohout...už je to tu zase. Sním s otevřenýma očima, sním 24 hodin denně. Sny se občas plní, tak asi čekám, až to přijde... Kéžby.

Motýlí intimnosti

4. února 2010 v 18:03 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Pár fotek... v hlavní roli naši motýli :-) Vzniklo z pouhé potřeby opět něco něčím cvakat a jiný "model" než já zrovna nebyl po ruce :-)
-
Nemohla jsem se rozhodnout pro jednu úpravu, proto sem dávám všechny, co jsem zkoušela...
Ano, fotky nejsou skvělé, nejsou dokonalé, nejsou bla bla bla (pro rýpaly), ale já je mám ráda :-P
-
-
-
-
-

O jelínku šmírákovi aneb jak jsme točili film :D

3. února 2010 v 6:23 | zazvorek |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Inu, tak jsme se jednou s mužem nudili a rozhodli se, že natočíme film. Sebrali jsme zvířátka, vojáčky, indiány, pistolníky... a natočili první příběh z chystané série :-D Snad se brzy dotočí další O;-)
-
Jinak, byla to těžká improvizace, předem připaven byl pouze králíček vypravěč a jelínek šmírující pštrosy...:D
(ne)kvalitu snímku prosím omluvte, mobil to lépe nezvládá a kor ve větším obrazu to nevypadá pěkně a ostře...
-