Březen 2010

Jakub Deml - Zapomenuté světlo

28. března 2010 v 22:44 | zazvorek |  Co bylo napsáno
Buďme zase jednou trochu kulturní.
Tohle si rozhodně přečtěte. Tedy alespoň vy, kteří máte ponětí, kdo to Jakub Deml byl. Protože pokud vám jeho tahanice s církví přišly zajímavé, po téhle knížce pro vás Deml bude ještě větší záhadou. Nebo alespoň u mě to tak fungovalo. Nedoporučuje se číst při sebevražedných či maniodepresivních stavech, tahle knížka vám z toho opravdu nepomůže. Protože tak moc blízko smrti si zase dlouho připadat nebudete.
Inu, každý má nějaké to zapomenuté světlo a asi není dvakrát příjemné, když si uvědomujete právě ono zapomínání, onen proces ztráty. Kor pokud jste kněz a opouští vás Bůh.

" Není v co věřit, není v co doufat, není co milovat. My jsme obětovali všecko, nakonec i své srdce a nám se na ně vysrali. Ta hovna jsou ještě teplá, což je dobré v těchto hvězdnatých, studených nocích, člověk přece jen se zahřeje na něčem lidském."

Ad absurdum... Cynismus, tak je to. Není to lehké čtení (ani co se týče formy, ani co se týče obsahu), ale stojí to za to. S touhle útlou brožurou strávíte akorát jedno odpoledne.
-
Jakub Deml

"Na tripu" s Romankou

24. března 2010 v 22:02 | zazvorek |  Po svých i samochodem
To už tak bývá, že vám odpadne odpoledka a vy se to dozvíte až ten den. A teď co s volným odpolednem, když večer se zase musíte vrátit k učení? Stačí, aby bylo hezky (jakože pár posledních dnů je opravdu krásně) a abyste měli kamarádku, jako je Romanka (čili takovou, která neječí, když si umaže mikinu nebo ulomí gelový nehet:D) a která navíc má auto (a to potřebuje "vyvětrat":D). Pak je vymalováno :-)
Z původního plánu jít na nádraží a nastoupit do prvního vlaku, který pojede, kvůli časové tísni sešlo, takže auto bylo příjemným urychlovačem částic, rsp. nás. Daly jsme si kolečko v blízkosti Teplic - Kladruby, Lysec, Bžany, Hradiště, Ohníč, Světec, Hostomice, Želénky, Duchcov a zase Teplice - tudíž po místních "prdelkách", které ale nabízely dost zajímavá nově objevená zákoutí, ve kterých po člověku nebylo vyjma pár cyklistů ani památky :-) Škoda jen, že jsme se nedostaly do lomu nedaleko Hradiště... cesta vedla kamsi do pekel :D
Inu, stává se dost často, že člověk má dokonale prozkoumaný např. Egypt, ale už sotva ví, co má za humny - a že to stojí za to :-)
-
Romanka :-)
-
Romi :-)
-
nice one ;)
-
A co když z toho tunelu fakt vyjede vlak?
-
Tak to dopadá, když někam vyjedeme my dvě...:D
-
Vstříc vlaku? :D
-
Tak, a teď chvilka napětí...co vyjede z tunelu? :D
-
Tak tam jsme nedošly :D
-
Duchcov (spíš jak skandinávský jezero :D)
-

U nás v Trnovanech

21. března 2010 v 22:12 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Takže, počasí si dělá, co chce (zřejmě ve jménu aprílovské tradice), a tak i když se značně oteplilo, sluníčko střídá déšť a z plánovaného celodenního výletu sešlo. Takže jsme se prošli jen po naší lehce industriálně laděné čtvrti a já nacvakala pár fotek. Opravdu jen pár :-)
-
Cosi, co je stále v provozu
-
Komín
-
Hele, holub! :D léta sedmdesátá jsou zpět
-
Můj Poeta :-)
-
SKAndinávSKÁ ženSKÁ :D

Procházky, procházky, procházky...se špinavou trenkou :D

10. března 2010 v 20:57 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Poslední dny je krásně. A tak s Pučmelounem chodíme na procházky :-) Jeden z víkendových dní mě Pučmeloun vzal ke kolejím, svému pracovišti. A jelikož je tam dosti ponurý nadchod k nádraží, vzniklo i pár fotek...
-
-

Kdo nikdy v Teplicích nebo blízkém okolí neviděl tenhle nápis, není správný Tepličák!! Místní kult ;)
-
-
-
-
-

Foto z plesu

10. března 2010 v 20:43 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Tak už mám tu slávu za sebou. 5.3. jsme si udělali pop artový mejdan se samotným Andym Warholem a musím říct, že jsem si celý ten večer (+ odpoledne, kdy už jsme byli v divadle) doopravdy maximálně užila. Byla to jízda a uteklo to táááák rychle, až je to k neuvěření.... Dala bych si to ještě jednou. Anebo ne, pak by to ztratilo to kouzlo :-)
Nějaká ta fota, ještě než budou ta oficiální od pana fotografa...+ později přijdou i videa ;-)
P.S. pro sestřičku: fotky najdeš v Galerii - Ti, co mě trpí - Ples 5.3.2010. A máš tu dvě verze jedné skoro stejné fotky, nevěděla jsem, která by se ti líbila víc...
-
(pozn. - já se úspěšně schovávám vpravo nahoře :D)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-