Prosinec 2011

To jsou věci na tý peci aneb co se děje v čajovně

30. prosince 2011 v 10:56 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Jednou takhle v čajovně...
-
-
-
-
-
-
-

Viselci

21. prosince 2011 v 18:10 | zazvorek |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově

-

-
-

Přednášky...

21. prosince 2011 v 10:56 | zazvorek |  Co se zrodilo v mysli zazvorkově
Dlouho předlouho jsem už nic nedělala rukama (rozuměj "netvořila"), to ta hloupatá VŠ. Ale samozřejmě mi to ukrutně chybí, a tak si to kompenzuju na přednáškách. Některé jsou přímo předurčeny pro to, aby se na nich kreslilo. Třeba taková filosofie nebo loni starověk. A taky etnografie a folkloristika, i když ta je jinak moc supr (inu, mám-li z ní státnicovat, je třeba poslouchat). A taky pravěk nebo seminář z českého novověku. Kreslit se dá prostě skoro všude...Tady je dokumentace toho, co můj chorý mozek na přednáškách vyplodil...:) (aby konečně přibylo něco ze zazvorkových vizuálů) Umělecká kvalita i kvalita záznamu jsou sice nevalné, leč nějakej ten vobrázek tu taky muší bejt...:)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Vyzobané z exkurzí

12. prosince 2011 v 9:29 | zazvorek |  Po svých i samochodem

-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Lepší knedlík v bříšku, než-li Santa na provázku

12. prosince 2011 v 0:23 | zazvorek
Tak jednou zase všeobecně o tom všem dějství kolem.
Meruňkové knedlíky jsou skutečně lepší než všichni ti děsiví Santové na oknech. To by jeden plakal. A tak si musí nervy obalit dobrůtkou s tvarohem...:) Slavnostně slibuji na holej pupek, že až zase nějakýho červenýho prdeláče uvidím viset z balkonu, sestřelím ho klackem. Dobře mu tak, nemá se vtírat do českých domácností, cizozemec.
Taky poctivě suším jablíčka na výzdobu stromku. Svého malého soukromého. Jupí, alespoň se nemusí dělat další štrůdl...:)
Poznatek: skanzen v Zubrnicích dělá opravdu příjemné akce. Třeba jako tenhle víkend s tematikou Vánoc. (http://www.zubrnice.cz/) Krom koupě dřevěných knoflíků v podobě tříhlavé saně, všežravé ryby, štětinatého psa nebo jablka jsem zvládla spořádat perníkového Mikuláše (nikdo už ho nechtěl, že není aktuální, a bylo na něm spoustu polevy, což já moc ráda), nakoupit med do zásoby, projít se naučnou stezkou Zubrnic a zastavit se na chvíli u řady zakrslých vrb. Zachytit moc nešly, ale stejně tu musí být.
-
Poznatek č. 2: i v tom hnusném Ústí se přeci jen dají najít bezva věci. Krom Činoheráku nebo Mumie taky pár dobrých kapel. Houpací koně, Nauzea orchestra, Lidoví léčitelé. Tyhle a jiné kapely včera zahrály na benefici pro vyhořelý klub Mumie a dost bavily. Až by jeden nevěřil, že je Nauzea česká kapela. A že existuje tak supr androšská banda bosých piváků jako Léčitelé. Jejich moudra alá Bier ist besser als Wasser, Wasser ist besser als Bier, aber manchmal ist Bier besser als Wasser! byla opravdu ze života...:))
-
Jo, a konečně mrzne. Tráva se přestává zelenat a začíná se třpytit. Vzduch se zase dá dýchat. Vodní hladina tuhne, z komínů se čudí a z domů to voní vším možným. Prosinec má taky kouzlo...
BRAMBORÁKU, JAK SE MÁŠ?
........

Splešťule

5. prosince 2011 v 18:55 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Splešťule je moje nová kamarádka. Teda, ona neměla být moje, měla být pro dobrou náladu někoho jiného, ale dárek nebyl přijat, a tak jsme na sebe se Splešťulí tak nějak zbyly. Aby se měla aspoň chvilku dobře, pohoupala se v houpací síti. A prý se jí to moc líbilo...
-
-
-
-