zazvorek Neklidný

1. března 2012 v 16:58 | zazvorek |  Aussig
Týden neklidu nám pomalu končí. Z nás - studentů parazitů - se stali rozmazlení a dekadentní patraziti (Roman Joch: "Mezi skutečné akademické svobody patří například nedotknutelnost a posvátnost akademické půdy či svoboda vyjadřování názorů a svobodná diskuse. Zamýšlené reformy skutečné akademické svobody nijak neohrožují, ani neporušují. Studenti se chovají podobně jako ostatní nátlakové skupiny ve společnosti, které však nemají demokratický mandát od voličů. Je to projev částečně dekadence a částečně rozmazlenosti těch lidí, kteří chtějí jenom něco dostávat zdarma bez jakéhokoli výkonu a pak odmítají převzít odpovědnost. Oni chtějí rozhodovat o penězích, které nevydělali a sebrat je lidem, kteří se na ně nadřeli. Proč má dělník či živnostník, který sotva uživí sebe a svou rodinu, dávat peníze studentům, aby oni rozhodli, že se budou na školách studovat takové nesmyslné obory, jako například gender studies. Někteří studenti a profesoři si chtějí žít na vysoké noze za naše peníze," uzavřel Joch.
Zazvorek je demokraticky smýšlející osoba. A taky se snaží, seč může, informovat o tom, že NEJDE JENOM O ŠKOLNÉ, jak si bohužel mnozí myslí a jak to předkládají média. Ber to, čtenáři tohoto blogu, prosím v potaz. A protože UJEP je taková popelka mezi vysokými školami a slýchávám na nás jen samé nelichotivé věci, tady máš, čtenáři, důkaz, že nejsme takoví looseři a umíme být slyšet.
Dobeše do koše...
-
http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/krizova-cesta-josefa-dobese-skolne-a-omezeni-prav-senatu-20120301.html

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/studentska-demonstrace-zacala-ukrizovanim-ustecke-univerzity-20120301.html

(zdroj - ceskenoviny.cz)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166846-zpravy/

http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/asi-400-studentu-dnes-v-usti-protestovalo-proti-reforme-vs/762577
 


Komentáře

1 Veki Veki | Web | 2. března 2012 v 12:39 | Reagovat

Jo! Do koše tady patří víc lidí. Toho chlápka co vyřkl to, co jsi ocitovala bych  na místě praštila lopatou... můj otec je dělník, moje matka dře za minimum peněz ve zdravotnictví jenom proto, že je tenhle stát sprostě okrádá a oba chtějí, abych studovala.
Zatím co takový Dobeš a spol., to jsou vyložený samaritáni, kteří nikoho neokrádají, že???
Proboha, co se to tu děje? Chce se mi z toho brečet, všichni mají plnou hubu školného, ale proboha kdo ty peníze těm studentům dá??? Zase jen ty rodiče - ty dělníci a živnostníci... o co tu jde???

Jenom o to, že demokracie tady jde do hajzlu. A taky o to, že se s tím lidi spokojí a nejsou schopní jít říct: Začněte se chovat jako lidi zodpovědní za chod tohoto státu a za jeho obyvatelstvo!

Když dá sakra někdo škole peníze za studenta, tak jich bude chtít mít co nejvíc - tomu se nemůže divit, ani bystrý pan Dobeš, takže bude priorita co nejvíc studentů. Když bude škole dána určitá částka bez návaznosti na počet studentů (ale na něco jiného, bůh ví co - to mají vyřešit ti zasvěcení), stane se co??? Budeme chtít jenom kvalitní studenty, do kterých ty peníze, které jsme dostali chceme investovat.
Bože můj, kdyby někdo používal selskej rozum, tak by tenhle stát byl někde jinde.
Jojo, jen nám raději narvěte do vedení škol politiky, aby se i tohle zhroutilo jako domeček z karet... jak můžou chtít řídit vysoké školy, když evidentně neumí řídit ani stát?

A už se nebudu rozčilovat...

2 Veki Veki | Web | 2. března 2012 v 12:51 | Reagovat

PS.: Ty jsi dílo! Já neměla píšťalku :D :D :D

3 zazvorek zazvorek | 2. března 2012 v 13:54 | Reagovat

No právě, když člověk vidí, v jakém stavu politika je, děsí se a chce s emu brečet z  představy, že by tihle dementi měli řídit i něco tak svobodného a na úrovni jako jsou vysoké školy. Nene, nesmíme mlčet! Nu, píšťalka byla a kdybych měla ještě deset rukou, každou bych cinkala klíčema/mlátila do kastrolů :) Jen ať nás slyší, tupec prasečí, kozel (D)Bobeš...měl k nám přijet, ovšem chudáček onemocněl.

4 B B | E-mail | 2. března 2012 v 16:40 | Reagovat

Vysvětli mi prosím stručně, o co tedy jde... Děkuji :) B

5 Veki Veki | Web | 2. března 2012 v 22:03 | Reagovat

[4]: B.: Skoro bych to brala jako provokaci. :D
PS.: Přečti si prohlášení z UK, kde to pěkně shrnuli do přehledné knížečky... je ke stáhnutí. http://www.provzdelanost.cz/pdf/pruvodce_reformou.pdf

6 zazvorek zazvorek | 3. března 2012 v 10:14 | Reagovat

Ano ano, taky v tom trochu vidím provokaci ovlivněnou třeba zpravodajstvím TV Nova, která z nás udělala debily, kteří vlastně ani nevědí, za co demonstrují. U nás se třeba Kritický průvodce reformou rozdával po chodbách a četl se. Navíc se u nás udělala křížová cesta, která na každém zastavení o všem informovala, takže s Novou odmítám souhlasit. A ano, B přečti si prosím tohoto šikovného průvodce, případně zajímavé diskuze, které na internetu probíhají (různých polemik apod. najdeš i bez hnutí brvou), tento článek ani komentáře nemají sloužit k tomu patlat se v tomto širokém problému. Ale pokud to má být zkouška toho, "co vlastně o těch reformách vím, když si trdlím s transparentem", ptej se konkrétněji, ráda budu reagovat.

7 checkean checkean | 8. března 2012 v 11:31 | Reagovat

Bylo to už u zdravotnictví a teď porušují ústavu znova, neboť ta říká, že lékařská pomoc a vzdělávání jsou bezplatné. Jak už trefně podotkl tady Zázvorek nejde jen o školné (které se asi nejvíce dotkne studentů), ale mnohem závaznější ohrožení akademických svobod jako jsou vlastní rozhodování na své škole (chystá se výrazné omezení moci akademických senátů, v nichž sedí i studenti, alespoň u nás na UK ano), dále docenti a profesoři by byli omezeni jen na působiště univerzity na níž titul získali (vezměmě si např. pana prof. Halíka, který v pondělí přednáší tady na UK a říkají mu dobrý den pane profesore, v úterý je pozván na UJEP, kde ho už zdraví těší mě pane doktore). To co chystá je učebnicové o nás bez nás, ale v Mnichově měli aspoň tu slušnost, že z čechů nedělali neznalé blbce. v našem státě se demokracie pomalu mění na oligarchii, když si vláda sama schvaluje vlastní platy a senátoři prohlašují, že svou práci zvládnou vykonat za 4 hodiny týdně (plat pak vychází na 5300 na hodinu) a uplacejí se soudci. Montesquieu by pakal, kdyby viděl, jak se jeho pojetí rozdělení moci hroutí na parlament, který vydává nesmylsné a totalitní zákony, vláda, jejíž jediný cíl je pošpinit svého "demokratického" soupeře a pak se an ineobtěžují dostavit na zasedání a nakonec zkorumpované soudnictví. Přežili jsem nadvládu Rakouska, následně nacismus a 40 let komunismu a stejně se necháme uvrtat do další totality.
V takových chvílích se stydím být Čechem a nejspíš využiju svéhopráva vybrat si libovolnou národnost a po vzoru známého jednoho z mch učitelů se stanu Apačem.

P.S. omlouvám se za dlouhý komentář
P.P.S. chystám se založit antitotalitní anarchistickou skupinu, přidejte se než nás vaporizujou
P.P.P.S. skvělá fotka:D

8 checkean checkean | 8. března 2012 v 11:40 | Reagovat

pardon, zase já. ještě jsem měl něco na srdci.
chce to další defenestraci, ale ne takovou jako před 30-ti letou válkou, kdy žuchnul Slavata a Martinic jen tak na zem do odpadků a nic se jim nestalo. ne já mluvím o tě první, která začala husitský odboj, vyhodit je z vokna a protáhnout je řadou nasraných studentů s holemi, páčidly, noži a fantasii se meze nekladou a když projdou řadou a nají pořád obličej, tak jsem se málo snažili
hau

9 zazvorek zazvorek | 8. března 2012 v 20:31 | Reagovat

Bratře, děkuji ti za pochvalu fotky a stejně tak za postřehy ;) Jseš sice docela radikální, což ale neznamená, že pokud se v nejbližších letech něco nestane, bude z toho zase průser (ostatně má-li se dodržet   časová osa různých revolucí apod., už to máme za bukem dávno). Skutečně nejde jen o školné, ale o svobodu a upřímně - nad tu nic není. Z té všechno vyplývá - ať až štěstí, zdraví (především to duševní), spokojenost, láska, přátelství, zkrátka všechno to, co si navzájem při všech možných příležitostech přejeme. Samozřejmě, že mezi námi existují - a nejspíš jich je většina - lidé, kteří umí držet hubu a krok a je jim hej nebo alespoň přiměřeně. Ale já se nechci mít přiměřeně, já se chci mít dobře. Chci mít možnost volby a veškerou moc nad svým životem. A nad to vážně není vůbec nic.

10 checkean checkean | 9. března 2012 v 9:35 | Reagovat

Uznávám že přirovnání k husitský defenestraci je možná trochu moc al enějak to ve mně vypěnilo a dokud bodou studenti a akademici jen pískat na píšťalky a chrastit klíčema (nic proti tomu, to ne:D), tak se nic nezmeění a troch aradikality je potřeba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama