Duben 2012

Kousek saského Krušnohoří

22. dubna 2012 v 18:51 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Máme za sebou víkend v Krušnohoří. Ač na horách v neděli i sněžilo, většinu času bylo příjemně výletově. Spali jsme v Abertamech (kdysi to tam muselo být skutečně krásné, teď už jsou z toho jen relikty a postesk nad tím, že takové sousedy by člověk nechtěl, ani kdyby mu tam nabídli dům zadarmo...) a odtud se s loketskými památkářskými "kolegy" (ne mými, samozřejmě) vydávali do všech světových stran, tedy vždy za kopečky k sousedům Sasíkům. Čekaly na nás montánní památky a "atrakce" - projížďka důlním vláčkem v Pöhla (s laserovou show :-D), muzeum, vodní hamr, koňský žentour...popisky jsou u názvů obrázků.
A vůbec, na horách je prostě krásně, i kdyby tam člověk měl jen okounět :)
Jo a ještě jedna poznámka, ať dodržuji copyright - fotky počínajíc pánem v montérkách jsou Tuřínovy...:)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Velikonoce u Viktorky

17. dubna 2012 v 19:43 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Na Velikonoce jsme se vypravili do Babiččina údolí. Měli jsme možnost ubytovat se na Starém bělidle, rsp. v prádelně, která s ním hned sousedí, a tak jsme se tam na pět dní zabydleli. A topili v kamnech, vymetali pavouky, koukali na turisty z oken a výletovali po okolí.
Jelikož počasí moc nedovolovalo pěší tůry (přeci jen jsme moc rozmazlení na kombinaci zima - déšť :)), čekaly na nás hlavně zámky a města. Třeba to Nové nad Metují. A taky Náchod, Jaroměř a Josefov, Kuks a Opočno. A samozřejmě Ratibořice, když to bylo na našem "panství"...Ovšem tedy po důkladném vyšupání u Splavu (ranní studený vzduch věru krásně probral plíce!)
A teď tedy nezbytné ilustrace. Něco je mé, něco Johannovo, tedy Tuřínovo.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
NĚJAKÝM OŠKLIVÝM HLOUPATÝM ZPŮSOBEM MI BLOG ODMÍTÁ PŘIJMOUT DO ČLÁNKU OSTATNÍ FOTKY. AČ BYCH JE NEJRADĚJI MĚLA TU, NEZBÝVÁ NEŽ PŘÍPADNÉ ZVĚDAVCE A ZÁJEMCE ODKÁZAT DO GALERIE:
http://zazvorek.blog.cz/galerie/mista/vychodni-cechy
MÁM POCIT, ŽE ZBYTEK FOTEK JE TOTIŽ ZAJÍMAVĚJŠÍ, NEŽ TOTO ZDE...

Dokumentuji dokumentaci dokumentace

3. dubna 2012 v 8:07 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Konečně nám ta škola k něčemu je. Děláme na projektu zaměřeném na drobné památky v krajině, rsp. natáčíme o něm takový malý dokumentíček, takže se nás vlastně ten projekt zas tolik netýká (ovšem je moc fajn to říkat...:-D). A je to neuvěřitelná paráda...
Strávili jsme v čtyřčleném týmu celý krásný den na sluníčku na těch našich úžasně prázdných horách, ošlehaní větrem, rozesmátí a vůbec příjemně naladění :)
A nyní už fotky...(na některých se opravdu znatelně projevuje širokáč, ovšem fotky zvládají být zdeformované i díky tobě, milý blogu)
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
A ještě série od Monči :)

-
-
-
-