Červen 2012

Zkouškové vs. inspirace

12. června 2012 v 16:29 | zazvorek |  Co není kam upíchnout
Podobný článek se tu nedávno objevil. Leč tentokrát si alespoň chci zaznamenat své inspirace...:-)
Když se člověk NECHCE učit, i když už opravdu MUSÍ, neb zbývá poslední večer do ošklivé zkoušky z filozofie (ovšem komu by se chtělo učit...!), vymýšlí hloupaté hlouposti. Dokonce i velké množství fotek nahrává a články "vo ničom" píše. Třeba jako tenhle...
Když ale kolem je tolik, tolik inspirativních věcí! A všechny dohromady jsou koláž plná vjemů, která sem tam něco navrtá do mozku a tam to při troše štěstí čeká na zrealizování...až bude po zkouškách. I když já si už iniciativně nakupuju "nepotřebné blbosti" do zásoby; knoflíky, korálky, fimo hmotu, látky, filc, to všechno čeká jen a jen na to, až to získá novou formu :)
-
HOTEL PRO CIZINCE
http://www.csfd.cz/film/6876-hotel-pro-cizince/
-
-
-
Myslela jsem, že po filmu Sedmikrásky od Věry Chytilové mě už nic nepřekvapí. Ejhle. K Sedmikráskám totiž člověk přistupuje už s tím, že to bude jízda, šílená absurdní jízda. Jenže v tomto případě mě nikdo nevaroval...:-) Hodně absurdna, hodně zajímavých vizuálů, hodně hereckých hvězd; první polovině filmu jsem naprosto nerozumněla a v lecčems jsem z toho měla podobný dojem, jako když jsem četla Kafkův Zámek. Je to trochu děsivé, trochu vtipné a vůbec takové...divné. A právě snad tím inspirující?
-
LUBOŠ FIŠER - VALERIE A TÝDEN DIVŮ
Hudební složka filmu Valerie a týden divů od fenomenálního skladatele Luboše Fišera. Krom toho, že i tenhle film patří do dost podobné škatulky jako Hotel pro cizince, má naprosto kouzelný, snový soundtrack. Jen tak si lehnout a snít...
-

Exkurze Dolní Slezsko 30.4. - 5.5.

12. června 2012 v 15:30 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Veeelmi veeelmi opožděně, ale přece! Je to už nějaký ten Pátek, co jsme se vydali na každoroční školní exkurzi, tentokrát do oblasti Dolního Slezska s přejezdy na Broumovsko a Náchodsko (ostatně v Náchodě jsme kromě prvního dne spali celou exkurzi). Tudíž nás Polsko opět neminulo, což nám po loňské exkurzi ale vůbec nevadilo :)
Bylo to pestré. Samý kostel, samá cihla :) Poutní místo Vambeřice, megalomanský Křešov s oslavami blahořečení papeže Jana Pavla II., Dientzenhoferovské "vesnické" kostely, exkurze do pivovaru v Olivětíně (rsp. Broumově), Legnicke pole, Twardocice, Strzegom, Swidnica, Dušniky, trocha té sněžné turistiky ve Stolových horách, Wartha, klášter Henryków, kde by nás pan hlídač snad nejraději zastřelil za to, že fotíme, Nysa, Klodsko s pevností (povinná zastávka :-)), Kuks i Braunův Betlém...a další místa, která už mi v hlavě neutkvěla.
Leccos se od loňska změnilo. Loni jsem si neměla v autobuse kam sednout, neb jsem nastupovala poslední a všude bylo plno. Zbylo na mě jediné místo vedle "andrgraund týčra" Hanse...a to místo už mi letos připadlo automaticky. Toť asi ta největší změna...viz fotky :) Nu a taky jsem tentokrát jela legálně s platnou občankou :-D Ovšem Polsko nezklamalo. Pořád je plné obskurností, zvláštností, ale i milých lidí, se kterými se domluvíte naprosto bez problémů, levných potravin, kostelů plných lidí i vlaječek s papežem v oknech.
Nejsou tu všechny fotky, přeci jen je toho moc, takže zbytek najdete tuto:
http://zazvorek.blog.cz/galerie/mista/dolni-slezsko-exkurze
-
-
Se Zubajzem - by Pátek
-
S Hansem - by Pátek
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
by Zubajz
-
-by Zubajz
-
-
A teď série by Hans:
-
-
-