Asi nejsem badatelský typ...

23. března 2013 v 14:38 | zazvorek
Můj sociální, kulturní i jakýkoliv jiný život se smrsknul na velice nudné a stereotypní snahy o "vědeckou" (cha, jak vtipně to u bakalářky zní!) práci. Jen já a notebook - v pracovně, na gauči, v posteli, ve škole (kam jsem ho nikdy neměla v úmyslu tahat), u Jeníka v práci, u našich doma... Zavřená ve studených místnostech našeho bytu, pozorujíc něco mezi sněhem, deštěm a nápodobou slunce za oknem. Jídlo - snaha o práci - spánek - jídlo - hodiny trávené okouněním na internetu - jídlo - pokus o práci - spánek. Každý den totéž s rychlostí psaní dvě stránky na den. A to u toho sedím opravdu skoro celý den. Jen ta produktivita je zkrátka na nule... Do toho opravdu povzbuzující dotazy, zda hodlám odevzdávat ještě v řádném termínu a jestli čekám, že to stihnu. Spíš doufám, tak. A ještě vidina dvou celkem nepříjemných zkoušek těsně před odevzdáváním práce (byť "Sudeťačka", s němčinou jsem začala pozdě a moc jsme si zatím nepotykaly; a dějiny umění 20. století zdeformované v něco mezi estetikou, gender studies a globalizací taky nejsou zrovna to, na co jsem se tolik těšila...). K tomu se objevují stále nová a nová periodika, která je ještě potřeba projít, nové publikace, které někdo vyhrabal odkudsi z temných hlubin, sníh a déšť, které neumožňují práci v terénu a pořád míň a míň času.
Dost fňukání. Tyhle sebelítostný výlevy mi vážně práci nenapíšou. Tak trochu sobecky doufám, že v tom nejsem sama a že ty bobky z termínu odevzdání/obhajoby máme všichni dost podobný. Ten, kdo je v klídku, protože krásně zodpovědně bádal už od léta, má můj obdiv za tu disciplínu a moc, ale opravdu moc mu závidím. Třeba si to vezmu jako poučení pro psaní diplomky (pokud se tedy k nějakému dalšímu psaní kdy dostanu...).
Tak "bádání" zdar a hodně štěstí při přesvědčování komise, že právě ta naše práce je úžasná, dokonalá, přínosná, jedinečná a hodna nejlepšího hodnocení :-)))
 


Komentáře

1 thch thch | 24. března 2013 v 13:16 | Reagovat

Jakobych otevřel malé okénko do minulosti, zázvorek před testem z matematiky vystresovaný a prohlašující jak vůbec nic neumí a nakonec je jedním ze dvou co mají za jedna, pak dlouho nic, potom pár trojek a ten zbytek.:D tekže v podobném duchu očekávám že jméno zázvorek bude na listině nejlepších studentů

2 Veki Veki | Web | 24. března 2013 v 20:00 | Reagovat

Tak jestli tě to uklidní, znám lidi, kteří nemají ještě ani čárku.
No, taky se plácám, i když už mám slušný stránkový rozsah. Teď čtu literaturu v cizích jazycích, němčina je na prd, to mi trvá věčnost to přeložit. Literatura přibývá... pořád narážím na nové a nové věci.
Ale já ti věřím, protože ti to není jedno, a tak to dokončíš. Neboj. :-)

3 zazvorek zazvorek | 25. března 2013 v 8:35 | Reagovat

Checken: To bylo kdysi dávno na základce, od tý doby se leccos (včetně těch testů z matematiky) změnilo :-D Místo jedniček z matiky přišly čtyřky, místo "směšných" stresů před testem přišly obavy o budoucnost :-)
Veki: Děkuju za podporu, snad to dopadne... Literaturu v jiných jazycích ke svému tématu díkybohu moc nemám, němčina by mě asi úplně uzemnila. Ale jak píšeš - pořád přibývá nová a nová a pořád nové poznatky, které jsem měla ideálně mít seskupené už před rokem...:-D Však to nějak zvládnem.

4 Alča Alča | 12. dubna 2013 v 19:30 | Reagovat

Terezko, odevzdávám za dva týdny a jsem v půlce, přičemž to nejdůležitější (úvod a závěr) ještě nemám a zatím ani moc nevím, co tam budu psát. Ty už to máš touhle dobou i odevzdané, ne? :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama