"Musí lejt a né jen kapat"

26. listopadu 2013 v 0:47 | zazvorek
Někdy má člověk potřebu vyhrocených emocí, silných zážitků. Kontrasty, nahoru dolů a to všechno s vervou, až na doraz. Chce slyšet lámat skály, pukat zem, dunět bubny, až z toho brní tělo, křičet do vyřvání hlasivek, utíkat, co mu síly stačí, hlasitě se smát, brečet do vyčerpání, protančit celou noc, stát za bouřky na kopci a vysmívat se bleskům, v silném větru otevřít okna dokořán a čekat, co se stane, zarytě a upřímně nenávidět, zažít něčí silnou nenávist, naplno a bezhlavě milovat, zažít to být někým moc milován... Snad je to jakási forma psychopatismu, snad jen touha prožít si všechno v plnosti. Upřímně. Ne jen povrchně, ne jen naoko, neschovávat se. Se vším všudy, ať už bude výsledek jakýkoliv. V tu chvíli a v takovém rozpoložení je totiž úplně jedno, jestli vás sejme blesk. Nebo jestli se kvůli prudkému větru ani nemůžete nadechnout.
Ne vždycky se ale člověk může rozběhnout po louce a nechat se zmáčet deštěm tak, aby měl pocit, že jsou živly pořád nad ním. Ne vždycky je zcela normální řvát tak, že to jednomu urve ušní bubínky. A zásadně nikdy na povel nepohnete zemskými deskami. Právě a pouze ony se k tomu totiž musí rozhodnout.

Tak už sis přišel pro mě
slyším vrátka "vrzy-vrz"
nežila jsem v citech skromně
chceš-li, tak se proto mrz
a i kdybych měla zkapat
radši trysk mám nežli klus
musí lejt a né jen kapat
nevydrží se mnou slabej kus
(Radůza - Du, du, du)

Tyhle dámy si přetlak (zřejmě) řeší harmonikou. Tedy v případě Radůzy nejen tou, samozřejmě. A jde jim to sakra dobře.
-
 


Komentáře

1 Veki Veki | Web | 10. prosince 2013 v 17:35 | Reagovat

Mluvíš mi z duše... takové stavy znám. A popsala bych to na chlup stejně.

2 zazvorek zazvorek | 11. prosince 2013 v 21:51 | Reagovat

Však možná i proto už si tolik let vzájemně navštěvujeme své stránky...Jen mě mrzí to, že se to stejně nedá popsat tak, jak by člověk chtěl. Tedy ne tak výstižně. Ale však to určitě znáš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama