Leden je měsíc destruktivní

13. ledna 2014 v 11:34 | zazvorek
Nu ano. Však už jen to, že si všichni dávají nějaká předsevzetí. Tím vlastně ničí svůj dosavadní životní styl pod dojmem, že vznikne něco nového, lepšího. A taky hloupým chováním destruují sami sebe.
Včera jsme u silnice našli mrtvou srnu. Bez jakéhokoliv viditelného zranění, prostě jen ležela v pangejtu. A před pár dny jsem viděla kočku, co se za každou cenu potřebovala vecpat do maličkého otvoru vedoucího do sklepa. Měla odřený hřbet. I to je destrukce. Dnes jsem po dlouhé době otevřela krabici se svou sbírkou brouků. Pandořina skříňka. Z křídel vážek se začal sypat jakýsi prášek a i jejich těla se jaksi sypou. Je po nich.
Nemám destruktivní nálady. Jen konstatuju, co vidím kolem sebe.
-
MIDI LIDI - ZKRATOSFÉRA
Jsi moje zkratosféra
Jsi moje zkratosféra tu
Jsi moje zkratosféra
Reagujeme ve zkratu

Jsi moje ztrátosféra
Jsi moje ztrátosféra tu
Jsi moje ztrátosféra
Já jsem tvůj Upír z Feratu

Tvoje mnou je sáta
Achilova pata
Upírova chata
To jsou moje data

Pata Achilova
Co jsem si zamiloval
Srdce zaminoval
Nominoval

Ztratit se v sobě
Nalézt ti do srdce
Nalézt se v tobě

Zalézt si do tebe
Zkroutit se v tobě
Zkrotit si srdce

Jsi moje zkratosféra
Jsi moje zkratosféra
Jsi moje ztrátosféra
Jsi moje ztrátosféra

Na tvoji reakci
chovat se nějak chci
A místo toho my
nějací vojáci

Z napětí jiskření
často k nesnesení
doufám že to není
jen krátké spojení

Být tam kde stále jsi
Ztráty a nálezy
Zkraty a nálezy
Zkratky a následky

Snad tě neztratím
Snad tě nezkrátím
doufám že to není
jen krátké spojení

Snad tě neztratím
-
Neb i zkrat je forma destrukce.
 


Komentáře

1 nebel(r) nebel(r) | 20. ledna 2014 v 12:04 | Reagovat

Jo Terezko, moc výstižně sepsaná slova a pravdu díž. Leden je jedním z nejvíc destruktivních měsíců vůbec, neb i lednový archetyp kozoroh je jedno z nejdestruktivnějších znamení.(to ani nemusíme nikde vyčíst, stačí si to nějak vše dát do souvislosti a zaanalyzovat si své pocity z tohohle období)Však ona i ta atmosféra, vibrace, nálada (říkejme tomu, jak chceme) ledna a středu zimy je taková nemastná neslaná, drsná, bezútěšná, izolovaná a temná...ani nemusí být mínus dvacet...a stejné vlastnosti nese i archetyp již zmíněného znamení, hlavně ale tohohle období a cyklu. Proto taky nesnáším tenhle začátek kalendářního roku.
Vše se vleče, člověk je malátný, zvířata taky tu zimu snášejí nevalně (a to i ta domácí) a je to období velkých zkoušek (ano, i těch školních:D), kdy vše má tendence házet klacky pod nohy, člověk musí být opatrný víc než jindy a už se nemůže dočkat února,či spíše března - únor a vodnář přináší více světla, více živosti a kreativnost...a takhle se to pořád střídá,takže proto je i každý měsíc nějak jiný..Já ti chci moc poděkovat, protože tenhle článek mi vnukl hoodně zajímavých myšlenek a uvědomění si souvislostí z kterých jsem tu zmínila jen zlomek a je možné, že o tom vznikne nějaké hlubší zamyšlení a koncept o tom, jaká a proč jsou konkrétní období, jak působí, co přináší a tak dále:) Vezměme si z toho,(co jsem tak vypozorovala a co sama pociťuju) že leden je takový měsíc kdy je lepší vše zdárně dotahovat do konce, dokončovat a chodit raději kolem všeho, co je nějak "křehké" po špičkách a těšit se na novoty a zvraty (a bohužel i školu a povinnosti) přinášející únor (jo a doufat, že ta zima(r) už letos nepřijde :-D )Jo jistě má leden i svoje výhody, například se ten temně melancholický odlesk dá využít při jakékoliv umělecké tvorbě, jenže u mě spíš ve všem převládá ta lenost a prokrastinace :-P tak snad si na tom líp a kromě potkávání mrtvých zvířátek si z toho bereš i to dobré ;-)

2 Ucí Ucí | E-mail | Web | 20. ledna 2014 v 15:06 | Reagovat

J8 kupodivu tenhle měsíc snáším velice dopředu a vidím většinou pozitiva.. A jak tady zmínil komentář nade mnou - je právě půlka zimy za náma, tak to mi vlilo neskutečný optimismus do žil, protože už je přes námi jen pár týdnů a zase přijde jaro, i když vlastně ještě nepřišla žádná zima...

3 zazvorek zazvorek | 20. ledna 2014 v 21:44 | Reagovat

Nebel (a vlastně i Lucí): je pravda, že to je takový střed, možná to je to...a letošní "zima" je nějak prapodivná, přijde mi, že se všechno nějak divně rozházelo, narušilo, i ty zvířata se chovaj divně. Ale pak je zase krásný zažít třeba byť jen jediný den (resp. pár hodin) absolutního štěstí, kdy jsi na horách v hromadách neporušeného čistého sněhu, svítí slunko, nikde, ale opravdu vůbec nikde nikdo není, a ty v tom sněhu můžeš běhat jak rozdováděný štěně :-) Myšlenkové lázně a čerstvý vzduch k tomu. Báječný. Taková zima jo, občas. Ale až začnou kvést bledulky a sněženky a podběly a vzduch se změní, to bude teprv paráda. Už aby to bylo, únor je takovej plytkej měsíc o ničem, pro mě je to vždycky jen překlenutí do jara...:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama