Novoroční aneb jak (ne)léčit bacily

2. ledna 2017 v 14:11 | zazvorek |  Po svých i samochodem
Vím, že na nemoc se ordinuje klid na lůžku a teplo. Obzvlášť, když vám v lékárně kvůli tomu tzv. jinému stavu nemůžou nic předepsat a nic jiného než ležení, pocení a spánek vám nezbývá. Jenže když už jste snad měsíc neviděli sluníčko a pořádně nebyli na vzduchu, máte pocit, že právě tohle jediné vás dokáže dostat z postele a zázračně vyléčit.
A tak jsem si na Jendovi na Nový rok vyprosila výlet na hory, nad tu hnusnou smradlavou poklici, která nás tady na severu svírá svou ponurou a depresivní permanentní šedí.
Chtěla jsem jen takovou docela malou nenáročnou procházku, třeba k našemu milovanému mlýnu těsně za hranicemi. Ale sluníčko a čerstvý vzduch mě nabily jak solární baterku natolik, že jsem si začala vymýšlet. Zpátky se nechodí stejnými cestami, to je nuda. Proč tedy nejít zasněženými poli - částečně zmrzlými, částečně močálovitými, na snad nejvyšší kopeček v okolí, oklikou, a pěkně se u toho zapotit? Ano, právě takto nerozumně se léčí bacily u nás doma! A víte co? Ačkoliv to mému oslabenému tělu dalo doopravdy zabrat, pokud mu to přímo nepomohlo, rozhodně mu to neuškodilo...A povzbuzená psychika zafungovala líp jak antibiotika :-)
"Myslím, že spása je jen pro slabé. Nechci spásu, chci život, všechno, co mi může nabídnout, to zlé i to skvělé. Jestli bohové vybírají daň z radosti, zaplatím jim, ale při každé příležitosti budu proti takovým daním protestovat, a pokud se jim to nelíbí, smířím se i s jejich zlobou. Aspoň budu vědět, že jsem okusil z té hostiny, k níž mi na téhle bohaté kulaté planetě prostřeli, místo abych před ní couval jako bezzubý zajíc. Nevěřím, že ty nejlahodnější věci tu před námi leží jen proto, aby nás zkoušely a pokoušely, aby nám ztěžovaly dosažení našeho cíle, kterým má být bezpečí prázdnoty."
(Tom Robbins - Parfém bláznivého tance)

A proto klidně riskuju.


Všechny fotky dělal Jenda, já bych se na tohle nezmohla :-)

A ještě jedna dobře míněná rada na závěr:
Jestli si někdy, dámy, budete plánovat těhotenství, buďte rozhodně chytřejší než já s snažte se vyhnout tomu, abyste jeho drtivou většinu strávily v podzimních a zimních měsících. Nejen že budete poznamenané nedostatkem sluníčka a vitamínů, ale velkým problémem se stane taky šatník. Zatímco v létě to břicho "ošulíte" nějakými šatičkami a tunikami a víc vás to trápit nemusí, v zimě vás čeká nákup větších svetrů, kalhot, případně třeba košilek, termotriček a bohužel taky kabátů či bund. Pokud tedy nehodláte chodit jako na motejly v rozhalenkách :-) Zdá se to jako malichernost a taková blbost mě předtím rozhodně nemohla ovlivnit, ale jakmile už nic nedopnete a venku začne teplota klesat pod nulu, zjistíte, co taková malichernost najednou stojí peněz...:-D
 


Komentáře

1 Adivey Adivey | 6. ledna 2017 v 10:52 | Reagovat

Máš můj obdiv, jen tak dál. Já těhotenství prospala (pokud jsem nemusela být v práci) a dvě trapné virózky mi daly zabrat víc než celý porod.
Rodila jsem v půli října, takže s oblečením to bylo možná snazší, ale zase tahat to břicho v letních vedrech, zvlášť ve vypraženém kanclu či ulicích Prahy... A hlavně mě mrzí, že teď s miminkem nemůžu trávit venku tolik času, jako by to bylo možné, kdyby se narodilo na jaře. Všechno má svá pro a proti. :-)
Příští porod snad vyjde na jaro - těhot. kalhoty koupené už mám (ty jsem potřebovala i tak) a bundu si půjčím od manžela :-D
Jinak samozřejmě držím palce, ať je Vám všem dobře :-)

2 zazvorek zazvorek | 6. ledna 2017 v 13:04 | Reagovat

[1]:: Díky moc za vřelá slova :-) Sice jsem nakonec stejně na dva týdny skončila na nemocenské, ale hlavně že hlava je v pořádku; ty pochmurné měsíce bez sluníčka se na psychice fakt zásadně podepsaly. Jinak jsem cca do 5. měsíce byla poměrně aktivní, až mi to bylo vyčítáno, teď už taky jen spím a koulím se :-)) Jo, bundu a svetry mi manžel taky nabízel, asi na ně ještě dojde, zatím čerpám z vlastních zásob :-D A máš pravdu, každé období má své pro i proti, jarní dítě zase můžeš hned tahat ven a vyhneš se pařákům, které popravdě snáším stokrát hůř než zimu. A já prostě chtěla jarní dítě :-D Ale jestli bude další, taky bych chtěla podzimní, takže si snad jako ty vyzkouším obojí ;-) Taktéž držím palce, ať se prckovi i tobě daří dobře a vyjde to i napodruhé ;-)

3 Veki Veki | Web | 9. ledna 2017 v 12:57 | Reagovat

:-D Tak já volala všem čertům, jestli si můžu vzít debilní paralen, protože jsem ze všeho nejvíc chtěla se vypotit a věděla jsem, že jestli se nevypotím, tak pojdu. Ale je to dobrý, paralen se může, takže jsem nepošla a zdárně překonala to smrkací a prskací období.
Tak já spala na začátku. Večerka v půl osmý, jinak ráno nevstanu. Teď už je to lepší. :-) Ale jinak si myslím, že by to mělo být všechno tak, jak se člověk cítí, pokud ses cítila aktivní, tak proč bys měla ležet a pokud se ti chce spát, proč bys měla něco dělet. Každý to má jinak. Všichni kolem mě zvraceli a já ne. Já bych do teď (až na pár drobností) ani nevěděla, že jsem těhotná.
Ještě to není s tím oblečením tak hrozné, ale přeci jenom jsou pohodlnější sukně. A místo kabátu nosím pončo. A jinak si asi nevybereš. Buď se budeš přes zimu navlíkat ty, nebo budeš přes zimu navlíkat malé dítě a kočárek nedostaneš přes špatně odhrnuté chodníky (za předpokladu že napadne sníh).

4 zazvorek zazvorek | 9. ledna 2017 v 18:38 | Reagovat

[3]:: Hehe, tak to díky za tip, doufám, že už ho teda potřebovat nebudu, ale aspoň jsem poučená, že paralen mě nezabije :-D
Jinak já na začátku taky neustále spala (a jedla :-D), večerníček pro mě byl fakt večerka, teď už taky konečně vydržím, jak dlouho potřebuju, tělo už si konečně zvyklo :-) A naštěstí stejně jako ty musím říct, že až na některé potíže, kterým se asi prostě nelze vyhnout, jsem taky neměla pocit, že by to těhotenství byla tak strašné - žádné zvracení, žádné otoky, když tělo chtělo odpočívat, byla jsem v klidu, jinak jsem dělala víceméně vše, co jsem chtěla. Myslím, že to je taky hodně o psychice a nějaké vnitřní odolnosti. Teď s rostoucím břichem a permanentními kopanci a šťouchanci už teda to těhotenství přehlédnout nemůžu...:-D
Jinak ti závidím, že nosíš sukně. Já běžně kalhoty skoro neoblíkala, jenže teď už mě všechny punčocháče nepříjemně  a bolestivě tlačí a široko daleko nemůžu sehnat jediný obchod, kde by nabízeli těhotenské s nějakým volnějším pasem. Takže dokola tahám dvoje těhotenské kalhoty, které jsou ale spíš tak na jaro-léto a je v nich ukrutná zima. Už aby aspoň to jaro přišlo...:-D

5 Veki Veki | Web | 11. ledna 2017 v 17:05 | Reagovat

[4]: Hele to neříkej! Punčocháče jsem si teď pořídila o něco větší než normálně a je to v pohodě, ale jestli to jednou dopadne tak, že punčocháče nebudou, tak doufám, že jaro bude hodně teplé! :-D

6 zazvorek zazvorek | 11. ledna 2017 v 19:32 | Reagovat

[5]:: Hehe, nechci tě strašit, ale mně taky asi do začátku 6. měsíce stačily jen o něco větší punčocháče než normálně a nebyly nepohodlné...a tak to bylo u všeho oblečení, říkala jsem si, jak je supr, že nemusím moc měnit šatník a že to nějak překlepu...no, teď už tlačí i ty velké a drobná obměna oblečení je fakt nevyhnutelná :-D A vzhledem k tomu, že v teplejších měsících už bude trpaslík na světě, tak se nemám k čemu upínat :-D

7 Veki Veki | Web | 19. ledna 2017 v 11:32 | Reagovat

[6]: Tak to nakonec asi vyjde všechno akorát. Pak už bude teplo a já vyštrachám hippie plandavý oblečky a nebudu snad moc řešit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama