Vítání zimy, která nakonec nepřišla

18. ledna 2018 v 21:32 | zazvorek |  Alice v Říši divů
Anebo že by ty vánice a kalamity ohašovaly, že si to zima rozmyslela a přeci jen se uráčí sestoupit na naši zem?

Dlouhá odmlka není způsobena obrovským množstvím zážitků, kvůli kterým bych nestíhala psát, ale spíš starostmi s tou naší kalupinkou. Zejména vánoční svátky byly jako zlý sen, ale rozhodla jsem se, že o těch špatných věcech psát nebudu, protože - alespoň ohledně dětí - vzpomínat se má jen na to veselé...;-)

A co je u nás nového?
S Alicí je velká legrace. Sice bohužel stále neleze, což mě trochu trápí, na druhou stranu se bleskurychle přeplazí, kamkoliv potřebuje, klečí, houpe se, sedá si z různých pozic do různých pozic (leckdy hodných hadí ženy :-)), otevírá a zavírá dveře a skříňky, dokáže překonat práh, aby se dostala do vedlejších místností, snaží se vytahovat o krabice nebo nábytek do zvýšeného kleku (ale stejně jako u lezení jí to vždycky podjede a spadne na kušnu), vytahuje věci z poliček (miluje zejména elpíčka), krade mi lžíci při krmení, stále dokonaleji umí ovládat hi-fi věž, napodobuje všechno, co se jí líbí, dělá opičárny, předvádí se... Nejoblíbenější hračky jsou momentálně hřeben (její i můj), zubní kartáček (její i můj), pantofle, knížky (které ovšem nečte kultivovaně, ale dělá z nich salát) a plastové kroužky, které se navlékají na kužel. Abychom ji trochu popostrčili k lezení (a na našich podlahách jí to neklouzalo) a válela se na teplém a měkkém, pořídili jsme jí nový velký koberec; samozřejmě se ovšem povaluje všude možně, jen na něm ne :-) Přesně v osmi měsících se jí konečně objevily první dva zuby, o měsíc později třetí a čtvrtý se klube. Což je přirozeně doprovázeno mrzutostí, brekotem, nespavostí, nechutenstvím a ocucáváním všeho včetně podlahy a mých rukou... Nadějně vyhlížíme ty krásné časy, kdy budou venku všechny a bude klid!:-)

(Vůbec netuším proč, ale nejdou mi sem nahrát fotky z mobilu. Resp. nahrávají se úplně překlopené a i když je všemožně přetáčím, tenhle blog je nedokáže překousat tak, aby se nahrály normálně. Takže z momentek Aliččina řádění nic nebude.Grr.)

Vánoce sice byly o nervy, ale o rozbalování dárků nemohla Alice samosebou přijít...
Alice taky měla svátek, takže samozřejmě dostala kytičku jako každá správná ženská...:-)


Vzhledem k příšernému počasí nevýletujeme, jen chodíme na procházky. Na začátku prosince jsme zažili první pořádné mrazy, když jsme cestou za jednou z babiček zastavovali v Kadani. Bylo nádherně - mrzlo, až praštělo, foukal ledový vítr a svítilo slunko. Chyběl už jen bílý sníh a byla by to zima přesně podle mých představ :-) To jsem ovšem nevěděla, že to je vlastně naposled, co je takhle krásně...


...Asi o týden později, když jsme se jeli podívat do vánočních Zubrnic, jsem už konečně měla pořízenou zateplovací kapsu na nosítko, která rovnou prošla zatěžkávací zkouškou v lehké vánici. Fotka je pořízená asi dvě minuty předtím, než se z nebe začalo snášet to bílé cosi...:-)


Pravda, slunce nás poctilo svou návštěvou ještě jednou, a to právě u babičky. Alice dokonce viděla i krásně bílý sníh. Pak se zima odporoučela a její místo převzaly deště, bláto a inverze. Tyhlety zimy nezimy nesnáším.


Přeji vám všem krásný začátek nového roku!!
 


Komentáře

1 Hana Hávová Hana Hávová | 29. ledna 2018 v 0:36 | Reagovat

Nic si z toho nedělej, že ještě neleze, některé děti nelezou vůbec. Plazí se a pak se rovnou staví. Viz náš Tonda. Dříve se plazil, pak se postavil, ale zato si dlouho sám nesedal. Vždycky buchnul ze stoje rovnou na čtyři, pak se převalil a k místu určení se dostal stylem plížením plazením. Za to měl zuby už ve 4 1/5 měsíci. A do roka a půl měl všechny.  ( tedy stoličky ne, ty mu vyrostly až ve dvou letech. Každé dítko je jiné. Však ona si poradí. Jednou budeš na toto období i přes všechny těžkosti vzpomínat moc ráda. A jestli budeš mít dětí víc, budeš srovnávat. ;-)

2 Veki Veki | Web | 31. ledna 2018 v 14:54 | Reagovat

Flori se nám taky vydal na výlet po bytě plížením plazením vpřed. A zvýšený klek objevil asi předevčírem. Na všechny čtyři umí, ale nechce se mu a sedět prostě nehodlá.
Zubrnice musely být fajn, doufám, že se tam dostaneme třeba na jaře.
Zateplovací kapsu jsem měla vyhlídnutou, ale paní mi ji prodala dřív, než jsme se domluvily, tak čekám na příležitost... i když to teď spíš vypadá, že mikina bohaže vystačí. Kvetou petrklíče a sněženky, voní jaro.

3 zazvorek zazvorek | 31. ledna 2018 v 20:59 | Reagovat

[1]:: Jojo slyšela jsem už hodněkrát, že něčí dítě vůbec nelezlo, prostě pak začalo až chodit. Zřejmě to tak budeme mít taky :-) A na druhou stranu taky od doktorů poslouchám, že by lézt měla, že to je důležité, kamarádi byli kvůli tomu dokonce odesláni na neurologii a rehabilitace, aby se jim syn rozlezl... Snažím se jí k lezení motivovat, ale ona si poradí vždycky jinak. Holt nikdy v ničem nebude tabulková :-D

4 zazvorek zazvorek | 31. ledna 2018 v 21:06 | Reagovat

[2]:: Však je taky asi o měsíc mladší než naše Alibaba, třeba se vám ještě rozleze a brzy se určitě rozsedí, ještě má spoustu času ;-) Ona taky umí na všechny čtyři, ale asi dospěla k názoru, že pohybovat se tak nepotřebuje... Všude se doplazí rychlostí blesku a když potřebuje zvýšenou polohu, sedne si nebo klekne. Dokáže přelézt už skoro cokoliv, ale vytáhne se rukama, do nějakého lezení to má daleko :-D Už to ale neřeším. Co se týče hrubé motoriky, tak naše madam nikdy nedělala nic "správně" a "včas", ale má svou hlavu a nezabráním jí v tom.
Zubrnice jsou super ve kteroukoliv roční dobu ;-) Máme je za humny, tak jsme tam často...
Jinak zateplovací kapsu mám odtud: https://www.fler.cz/vijomi , kdybys chtěla inspiraci... Ale od prosince jsem ji nevytáhla, upekly bychom se v ní.

5 veruce veruce | Web | 1. února 2018 v 23:37 | Reagovat

Letošní zima mě teda mezi námi pěkně vytáčí. Sněhu málo a když už si za ním dojedem, tak to dopadne neslavně :D Ještěže u nás bylo aspoň pár dnů polojasno, když je jenom zamračeno, je to ještě horší.

Úplně jsem v některých věcech poznávala malého v podobném věku. Ty kroužky jsou třeba klasika 8-)

Nechci děsit, ale ty zuby stojí za prd vážně, dokud nevylezou všechny, a to může být klidně do 2,5-3 let. Malýmu lezou už pětky, ale lezou přes 3 měsíce a pořád nic.  

A že neleze není nic divného. Každé dítě si do toho dospěje, až uzná za vhodné (neho se začne rovnou stavět) :-)

Ps. 1 - na té fotce s kytkou má dobrý výraz, takový vyjevený :-D

Ps. 2 - nevím proč jsem měla zafixováno, že jsem tento článek komentovala krátce po vydání, asi mi už vážně hrabe :D

6 Zazvorek Zazvorek | 2. února 2018 v 21:55 | Reagovat

[5]: S kroužky je děsná sranda, Alici asi nejvíc baví hra, kterou jí vymyslel tatínek: nasazovat jí je na nohy, aby si je musela sundavat... taková blbost, ale jak funguje!:-) Zuby se právě asi znovu přihlásily o slovo. Ali je na zabití. Skutečně platí, že zuby - pohroma huby...
Vím, že spousta dětí neleze, ale taky se všude píše, jak je to důležitější,než aby seděly a stavěly se atd., tak mám pocit, že přichází o něco strašlivě zásadního :-( Zatím se ji pořád snažím k lezení všemožně motivovat, ale teda ne moc úspěšně.
Hehe no na tu kytku zírala jak na zjevení, ještě jich přece jen moc neviděla :-D
A nic si z toho nedělej, já zase tvé články čtu poměrně pravidelně, ale jelikož nerada píšu na tabletu  pc teď zapínám sporadicky, nekomentuju ti tam skoro nic :-D

7 Zazvorek Zazvorek | 2. února 2018 v 21:57 | Reagovat

"A pc zapínám sporadicky" tam mělo být... to jsou právě ty hloupý tablety!:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama